چی بخوریم لاغر شویم؟

 

سلام مرضیه فروزانفر هستم؛

چی بخوریم لاغر شویم؟

تقریباً می شود گفت که سؤال اکثر افراد هست که درگیر چند کیلو چربی هستند، درگیر چاقی هستند، مستعد چاقی هستند.

چرا این افراد هیچوقت سؤال نمی کنند چی نخوریم لاغر شویم؟ چرا؟

چون خودشان می دانند همه، که البته همه می دانند یک چیزهایی اشتباه هم هست، همه می دانند که نان و برنج چاق می کند، اما تقریباً می شود گفت در طول یک سال، مدت هایی از سال را اینها نان و برنج را می گذارند کنار.

تلاش می کنند چهار روز نمی خورند بعد دوباره می خورند و همیشه سؤال می کنند چی بخوریم لاغر شویم؟ علتش چیست؟

علتش این است که چی بخوریم خیلی کار راحتی است.

ببینید درمان چاقی خیلی خیلی خیلی خیلی سخت است. در واقع من همیشه گفتم علاج چاقی از علاج سرطان سخت تر است، چرا افراد می پرسند چی بخوریم و آن چی بخوریم را هر چقدر قیمتش باشد پولش را می دهند و می خرند و می خورند؟ چرا چی نخوریم را ازت سؤال نمی کنند؟

بخاطر اینکه عرض کردم چی بخوریم خیلی راحت است. شما می روی یک چیزی نهایتش قیمتش گران است، یک داروی چاقی هست یک چیزی هست می گیرید و می خورید.

چی نخوریم لاغر شویم؟

اما چی نخوریم را به افراد فقط دو تا چیز را در زندگی بگو : مواد قندی و نشاسته ای را مصرف نکن، با چربی کاری ندارم.
شما برو روزی یک کیلو چربی بخور، چربی چاق کننده نیست. هیچ تأثیری در چاقی ندارد نه در لاغری نه در چاقی، هیچی. خنثی است
چربی خنثی خنثی است.

در عالم چاقی، چیزی که بی گناه اسمش در رفته چربی است. اصلاً روغن نمی خورم، برنج را بدون روغن می خورم. این کاملاً در واقع آن باورهای غلط و از نظر علمی هم غلط است، چون کاملاً الان اثبات شده که نه چربی چاق می کند، نه کالری چاق می کند.

پس ما چربی را به حساب اینکه کالری بالایی دارد یا خودش چربی است نمی خوریم و فکر می کنیم که خب انرژی خیلی زیادی دارد و ما را چاق می کند.

پس این را بگذاریم کنار، دو تا چیز فقط؛ مواد قندی و نشاسته ای. قند و نشاسته که همه آنها در واقع قند هستند. قند را بگذارمش کنار تمام است.

 

چی بخوریم لاغر شویم

اما چرا هیچ کسی دنبال این نیست که چی نخورم؟ همه می گویند چی بخوریم؟ چی بخوریم؟

شما بگو این دارو الان چند میلیون قیمتش است می دهد. اما چی نخوریم و ماجرا این است که چی نخوریم ها در چاقی مهم هستند.

شما هر چیزی را که می گویند لاغر کننده هست شما بخورید، هر دارویی که می خواهید بخورید، هر جراحی که می خواهید بروید بکنید، بروید چربی ها را همه را بتراشید بریزید بیرون، بروید بای پس کنید، صد در صد بر می گردید.

ما در دنیا حتی بای پس نداشتیم که بدون تغییر غذایی مانده باشد. آن لاغری که بعد از بای پس اتفاق می افتد بدون تغییر غذایی صد در صد بر می گردد. آنهایی که برنگشتند غذایشان را تغییر دادند.

پس چرا ما همه دنبال چی بخوریم ها هستیم؟ چون چی نخوریم خیلی سخت است. برنج نخوردن، نان نخوردن خیلی سخت است. مثل اعتیاد می ماند شما برای اینکه بتوانید یک چیزهایی را که یک عمر خوردید به آنها عادت کردید مثل اعتیاد، اعتیاد به آنها پیدا کردید اگر قرار باشد بیایید اینها را بگذارید کنار، چون پای هوس وسط است پای ذهن وسط است باید یک در واقع کار تزکیه نفس اساسی روی تمام وجودتان انجام بدهید.

یعنی باید از روی ذهنتان رها شوید باید از خشمتان، از نفرتتان، از حسادتتان، از احساس قربانی بودنتان، از احساس تنهایی تان، از احساس خشمتان، از تمام اینها باید رها بشوید. و این کار خیلی خیلی خیلی سختی هست.

برای همین هست که افراد همه به جای اینکه بگویند چی نخوریم تا لاغر شویم می گویند چی بخوریم و این هست که افراد در به در در داروخانه، در عطاری و در مطب پزشکان هر جایی که می رسند، دنبال این هستند که چیزی پیدا بکنند که بخورند و لاغر بشوند.

 

امیدوارم از مقاله چی بخوریم لاغر شویم استفاده کرده باشید.

 

مرضیه فروزانفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *