طب سوزنی حرف اول در درمان چاقی

سلام مرضیه فروزانفر هستم؛

امروز می خواهم برایتان از این صحبت کنم که چرا طب سوزنی حرف اول در درمان چاقی است؟

ببینید اولین نکته ای که در مورد چاقی باید در نظر بگیرید کسی که مستعد چاقی هست باید سبک زندگی و تغذیه اش را عوض کند.

تغییر سبک زندگی یعنی چی؟

یعنی اینکه این شخص باید نگاهش به زندگی تغییر بکند، شیوه زندگی اش تغییر بکند. منظورم این نیست که برود روزی دو ساعت ورزش بکند، نه!

منطورم این است که این شخص باید روی خودش کار کند از خشم، نفرت، کینه، حسادت، اضطراب، استرس، از اینها دور شود.

در واقع یک سبک زندگی آرامی را در پیش بگیرد، چرا؟ چون که آرامش در واقع خودش کمک می کند به شخص که بتواند بهتر چربی بسوزاند.

اضطراب، افسردگی، نا آرامی، خشم، عصبانیت، فکر و خیال، تمام اینها چون برای بدن یک استرس به حساب می آیند و بدن را وادار می کنند به اینکه برای مقابله با آن فشار بیرونی یا فشار درونی جسمی هست که ما به بدن وارد می کنیم با رژیم های غذایی سخت با ورزش های سخت به بدن وارد می کنیم، تمام اینها می شود گفت “کورتون” راهی است برای مقابله با این استرس ها؛

چه استرس های بیرونی روح و روانی، چه استرس های درونی جسمی استرس های در واقع فیزیکی، استرس کار استرس بی خوابی، تمام اینها می تواند تبدیل بشود و بدن ما را وادار کند به ترشح کورتون و سبب چاقی بیشتر بشود و اینکه جلوی لاغر شدن و چربی سوزی را در بدن ما بگیرد.

چرا طب سوزنی حرف اول در درمان چاقی را میزند؟

خب خط اول درمان چاقی این است که من حتماً سبک تغذیه ام را عوض کنم.

  • سبک تغذیه، گرسنگی کشیدن نیست
  • کالری شمردن نیست
  • یک ترازو با خودت اینطرف آنطرف حمل کردن نیست.

سبک تغذیه این است که من یاد بگیرم غذا در بدن من چه تأثیراتی را می گذارد و جوری غذا بخورم که بدنم را به جای اینکه وادار کنم به اینکه چربی بسازد، در واقع به خدمت خودم بگیرم که چربی ها را بسوزاند.

این بهترین روش در واقع می شود گفت درمان چاقی هست، اما چون سوای این شما حتی اگر همه چربی ها را یک نفر الان بیاید یک دستی به سر شما بکشد همه آن چربی ها آب بشود؛ تا زمانی که بدن شما مستعد چاقی هست قطعاً بر می گردید.

چرا طب سوزنی بهتر از ورزش است؟

پس ما اگر صحبتی از کمکی می کنیم، کمکی یک چیزی مثل ورزش هست، کمکی یک چیزی مثل طب سوزنی هست.

اینها کمک هستند حالا ورزش های متفاوت وقتی کمک می کنند، اما طب سوزنی بهترین کمک است، بخاطر چی؟

بخاطر اینکه وقتی کسی وزن زیادی دارد، کسی کلی چربی دارد و بدنش در فاز چربی ساختن هست یا بدنش در حال چربی سوزاندن نیست ؛ این شخص انرژی ندارد برای ورزش کردن و از طرف دیگر وزن سنگین سبب تخریب مفاصل آن شخص می شود.

پس ما هم آسیب می زنیم به بدنمان دوباره، هم خود این ورزش زمانی که بدنمان چربی نمی سوزاند و انرژی ندارد خودش سبب استرسی می شود برای بدن ما و بدنمان را اذیت می کند و دوباره ما را می اندازه در چرخه چاق شدن و از طرف دیگر اینکه ما همیشه نمی توانیم ورزش کنیم.

معمولاً دیدید افراد کمی پیدا می شوند که مرتب و منظم می روند ورزش می کنند تعداد کمی هستند.

بیشتر افراد به محض اینکه یک اتفاقی می افتد یک چیز کوچک پیش بیاید ورزش را می گذارند کنار بخصوص کسانی که خب بالاخره در زندگی شان مشغله فراوان مشغولیت های فراوان دارند به عنوان مثال خانم هست هم کار می کند هم خانه داری می کند به هر حال اینجا خیلی نمی شود از او انتظار داشت که حتماً حالا وقتی هم برای ورزش کردن پیدا بکند.

این است که برای همین می شود که شما شاید تصمیم می گیرید ورزش کنید دو سه روزی بعد کنار می گذاریدش.

فایده طب سوزنی

اما طب سوزنی فایده ای که دارد این است که چون من در یکی از فایل ها به شما گفتم که هیچکدام از این عوارض را که الان در مورد ورزش با وزن زیاد برویم ورزش کنیم عوارضی را ممکن است دچارش بشویم، طب سوزنی ندارد.

طب سوزنی ما را سالم می کند من قبلاً هم گفتم که ما باید قبل از اینکه بدنمان بخواهد چربی بسوزاند ما اگر سالم بشویم اگر کبد من خوب کار بکند معده، روده من، همه هورمون های من تنظیم باشند خب بدن حتماً چربی را می سوزاند.

می خواهد چه کار کند آن چربی ها را که نگه دارد.

پس اولین شرط لاغر شدن این است که ما سالم بشویم، اول سالم بشویم تا لاغر شویم.

برخلاف اینکه افراد فکر می کنند که اول باید لاغر بشوند تا بروند سالم شوند.

در این مسأله طب سوزنی واقعاً عالی عمل می کند بخاطر اینکه شما آن عوارض مثل ورزش را برای بدن شما ندارد.

طب سوزنی درمان چاقی - مرضیه فروزانفر

 

از طرفی طب سوزنی روی تمام اضطراب، بی خوابی، مشکلات و اختلالات هورمونی، اختلالات خواب شما، روی تمام اینها تأثیر می گذارد.

روی روح و روان شما، روی مشغله ذهنی شما که دائم ذهنتان مشغول است. روی تمام اینها به شما آرامش می دهد همه اینها با هم کمک می کند و از طرف دیگر با تمام این کارهایی که روی کبد روی تمام اندام های داخلی، کیسه صفرا و معده، روده، طحال، روی تمام اینها تنظیم شان می کند انجام می دهد.

شما اشتهای شخص را با تنظیمات هورمونی اشتهای شخص را به شدت پایین می آورد.

شخص وقتی طب سوزنی انجام می دهد برایش خیلی راحت است که سبک غذایش را عوض کند، خیلی میلی ندارد به غذا خوردن و چون بدنش در واقع تنظیم هست بدنش دارد انرژی می سوزاند. برای همین می شود گفت که نظر من این هست در تمام کمکی هایی که می توان استفاده کرد؛ طب سوزنی می شود گفت به نظر من حرف اول را می زند.

گرچه ورزش هایی مثل تایچی، چی گونگ، یوگا، اینها هم، هم روح و روان را تنظیم می کنند هم جسم را تنظیم می کنند می توانیم از آن استفاده کنیم.

اما آنها را ما باید انجام بدهیم یعنی باز هم به شرایط جسمی ما بستگی دارد؛

آیا مهره های کمر ما سالم اند؟

آیا زانوی ما سالم است؟

آیا می توانیم انجام بدهیم؟

آیا انرژی اش را الان داریم؟

آیا بدن ما به چربی سوزی افتاده که ما برویم این کارها را انجام بدهیم یا نه؟

اما در مورد طب سوزنی این نیست، چون شما کاری نمی کنید. شما یک ساعت می روید در مطب دراز می کشید و این کار انجام می شود.

پس طب سوزنی برای کمکی حرف اول را می زند اما باز هم همان کار قبلی، ما کمک می گیریم از طب سوزنی لاغر می شویم اما، حواسمان هست در همان زمانی که داریم این کار را می کنیم شروع می کنیم سبک تغذیه مان را عوض می کنیم سبک زندگی مان را، روح و روان مان را، شیوه زندگی کردن مان را عوض می کنیم

و آن موقع می توانیم بگوییم که این دیگر من چون تغییر کردم، سبک غذا خوردن من تغییر کرده این دیگر مادام العمری برای من می ماند چون من دیگر یاد گرفتم چه کار کنم با چاقی.

 

امیدوارم از مقاله طب سوزنی حرف اول در درمان چاقی استفاده کرده باشید.

 

مرضیه فروزانفر

متخصص طب سوزنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *