درمان ریشه ای چاقی با طب کل نگر ( قسمت اول )

انسان اشرف مخلوقات، ترکیبی از جسم، ذهن، روح، روان و احساسات است، نه فقط جسم. با توجه به این مسئله می‌توان پی برد، چرا 99/5 درصد از درمان‌های چاقی یا اقداماتی که برای لاغری انجام شده با شکست روبرو می‌شود و افرادی که استعداد چاقی دارند با اینکه کاهش وزن پیدا می‌کنند، چربی می‌سوزانند و یا چربی را از بدن برمی‌دارند باز هم دچار مشکل چاقی می‌شوند.

 

 

چرا که در درمان فوق فقط به جسم انسان توجه می‌شود و با تبلیغاتی نظیر:

  • کاهش وزن بدون بازگشت چاقی
  • کاهش نیم کیلو از وزن در روز
  • کاهش 15 تا 20 کیلو در دو ماه

و با امثال این موارد افراد را ترغیب می‌کنند تا به این مراکز مراجعه کنند.

اما اگر کمی زیرک باشید، متوجه می‌شوید که اینگونه تبلیغات، بازاری بوده و برای کسب درآمد است. این درمان‌ها معمولا با شکست مواجه می‌شوند. چرا که تمام تمرکزشان را معطوف جسم انسان کرده و کار ریشه‌ای انجام نمی‌دهند.

درمان ریشه ای چاقی با طب کل نگر
درمان ریشه ای چاقی با طب کل نگر

 

3 ترفند جلوگیری از چاقی

در اینجا می‌توانم با ۳ ترفند به راحتی به شما آموزشی را بدهم که دیگر هیچوقت در کل عمرتان چاق نشوید.

اما مسئله اساسی این است که من و شما با ذهن و نفس و هوسمان درگیر هستیم. یعنی حتی اگر شما بدانید که چه چیزی باید بخورید یا چه چیزی را نخورید باز هم نمی‌توانید جلوی چاق شدنتان را بگیرید.

کما اینکه اشخاصی را دیده‌ایم که با وجود اینکه رژیم گرفته‌اند، لیپولیز انجام دادند، حلقه و یا بالون گذاشته‌اند، بای‌پس و اسلیو کردند و حتی در دوران کاهش وزن با مرگ دست و پنجه نرم کرده‌اند و شاید روزهایی را هم درکما بسر بردند اما با وجود همه این موارد دوباره چاق شده‌اند.

طب کل نگر

واقعیت این است که آنها فقط روی جسم و آن چندکیلو چربی اضافی تمرکز کرده‌اند.

درست است، چربی‌های اضافه را از بین بردند ولی هوس‌ها هنوز باقی مانده و درمان ریشه‌ای انجام نشده است.

بله ناآگاهی و حال خراب هنوز در وجود این افراد باقی مانده و با اولین استرسی که در زندگی به آنها وارد می‌شود، دوباره چاق می‌شوند.

زمانی که شما با همسرتان مشکل پیدا می‌کنید یا در رابطه‌ای که هستید دچار مشکل می‌شوید،زمانی که جدایی اتفاق می‌افتد یا عزیزی را از دست می‌دهید یا دچار مشکلات مالی می‌شوید،

آن زمان است که با خودتان می‌گویید، چند کیلو چربی چه اهمیتی دارد؟

دیگر جسمتان برایتان مهم نیست و روی مشکل متمرکز می‌شوید و شروع به خوردن می‌کنید.

برای همین است که خیلی از مردم شروع چاق شدنشان با یک استرس آغاز شده و البته کسانی هم هستند که می‌گویند از بچگی چاق بوده‌اند.

ولی اکثرا اضطراب، استرس، حس بدی که نسبت به خود و دیگران داریم، روابط نادرست با فرزندان، همسر و مردم، … پیوند نزدیکی با چاقی دارد.

اینجاست که متوجه می‌شویم چرا لاغری در مراکز فوق‌الذکر موقتی بوده و بعد از مدتی دوباره اضافه وزن به سراغ مراجعین برمی‌گردد. این مشکل اساسی این مراکز است.

این را هم بگویم که کمپ‌هایی برای کاهش وزن در دنیا ایجاد شده که روی درون افراد کار می‌کنند، اما هنوز کامل نیستند. با برخورد نزدیکی که با چند مورد از این کمپ‌ها داشته و از نزدیک به بررسی آن پرداخته‌ام، متوجه شدم، عملکرد این مراکز  برای درمان چاقی فاصله زیادی با درمان چاقی که من آن را طب کل‌نگر می‌نامم و بر روی مراجعینم انجام می‌دهم، وجود دارد.

 

پایان بخش اول درمان ریشه ای چاقی با طب کل نگر

 

دکتر مرضیه فروزانفر

متخصص طب سوزنی

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *