جایگزین برنج

 

 

یک سوالی هست که هر روز از من می پرسید اینکه جایگزین برنج چی بزارم؟ این سوال خیلی سواله خطرناکی هست.

شمایی که به دنبال تناسب اندام هستید، شمایی که میخواید از اون چند کیلو چربی رها بشید و میخواید سالم زندگی بکنید این سوال خطرناکه.ما نمیتونیم چیزی رو جایگزین چیز دیگه ای بکنیم.

من برنج نمیخورم، برنج رو گاه گاهی مصرف می کنم اما جای برنج چیز دیگه ای نمیزارم.

اینکه بگیم جایگزین معمولا ذهن به این سمت میره که یه ماده غذایی به من بده که تمام اون حس ها رو به من بده درست مثل برنج باشه، سفید باشه، همون طعم و مزه رو داشته باشه، همون بافت رو زیر دندون داشته باشه، همون حجم رو به من بده، همون احساس رو به من بده، اما منو چاق نکنه!!

چنین چیزی حداقل امروز وجود نداره شاید در آینده دانشمند ها چنین چیزی رو درست بکنن اما امروز ما نداریم چیزی کاملا شبیه برنج باشه اما چاق نکنه. پس من اگر برنج نمیخورم برنج رو با چیزی جایگزین نکردم.

خیلی سادس من از مواد غذاییه دیگه ای که موجود هست برای سیر کردن شکمم استفاده می کنم و همینطور برای رسوندن مواد غذایی به بدنم و کاملا هم راضی هستم سال های سال هم هست که دارم این کار رو می کنم.

خلاف آزاده!!

برنج رو برای یه وقتی و به قول خودم که همیشه میگم خلاف آزاده، شما اگر خواستید خلاف بکنید یه روز بشینید کنار دیگ برنج و هر چقدر دلتون میخواد برنج بخورید اما قاشق قاشق شمردن این بازیا بازی ایه که شما رو تا اخر عمر درگیر خودش میکنه و دغدغه شما برای تمام عمر میشه قاشق های غذاتونو شمردن.

برای اینکه کسی که مستعد چاقی هست برای همیشه مستعد چاقی هست پس باید سبک غذا خوردنشو کامل عوض بکنه پس من برنج رو با چیزی جایگزین نمیکنم.این سوال مثل این میمونه که کسی که مواد مخدر مصرف میکنه، هروئین مصرف می کنه بیاد به من بگه خانم دکتر یه چیزی بده من بزارم جای هروئین و هروئین رو مصرف نکنم!!

این معناش اینه که همه ی اثرات هروئین رو داشته باشه الا اثر نابود کنندگیشو و چنین هروئینی به نظر من هنوز کشف نشده.

من میتونم به سادگی از هروئین رها بشم، من میتونم به سادگی از برنج، از اون عادت برنج خوردن رها بشم. این عادت از سرم بیوفته و با این همه مواد غذایی خوبی که در دنیا هست شکمم رو سیر کنم و مواد غذایی به بدنم برسونم.

جایگزین برنج خطرناکه

جایگزین برنج خطرناکه. بخاطر چی؟

بخاطر اینکه بازی ذهن شما رو نشون میده.

 

جایگزین برنج - دکتر مرضیه فروزانفر
جایگزین برنج – دکتر مرضیه فروزانفر

 

حواستون باشه در عالم چاقی هفتاد درصد ماجرای چاقی زیر سر ذهن هست و سی درصدش فقط به چیزای دیگه ربط داره.

پس حواستون باشه که درمان ریشه ای چاقی مثل درمان ترک اعتیاد

  • رها شدن از ذهن هست
  • رها شدن از بازی های ذهنی هست
  • رها شدن از بهانه گیری هست.

 

دکتر مرضیه فروزانفر

متخصص طب سوزنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *